
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.1 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 900 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 3.5 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
| Gate Charge | 6.9 nC |
| Drain to Source Resistance | 130 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -12 V, 12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 20 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 700 mV |
Stock: 611
Distributors
pcbx
Unit Price$1.24563
Ext.Price$1.24563
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.24563 | $1.24563 |
| 10 | $0.81987 | $8.19870 |
| 25 | $0.71833 | $17.95825 |
| 50 | $0.62937 | $31.46850 |
| 100 | $0.55143 | $55.14300 |
| 300 | $0.48647 | $145.94100 |
| 500 | $0.42917 | $214.58500 |
| 1000 | $0.37703 | $377.03000 |
